«پنی وانگ» وزیر خارجه استرالیا اعلام کرد که دولت این کشور رسما شهرک‌‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را «غیرقانونی» و آنها را «اراضی اشغال‌شده فلسطین» می‌خواند.

استفاده استرالیا از تعبیر «اراضی اشغال شده فلسطین»

به گزارش گروه بین‌الملل کنگره سلامت مردان، استرالیا به منظور آنچه تشدید مخالفت خود با شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، رسما این ساخت و سازها را غیرقانونی اعلام می‌کند. منابع رسانه‌ای از استرالیا خبر دادند که پنی وانگ وزیر خارجه این کشور اعلام کرد که دولت از تعبیر «اراضی اشغال شده فلسطین» برای توصیف شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری استفاده می‌کند. به گزارش شبکه «آی 24»، استرالیا رسما شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان را «غیرقانونی» و آنها را «اشغال شده» می‌خواند. پنی وانگ وزیر خارجه استرالیا اعلام کرد که دولت این کشور در حال تشدید مخالفت خود با شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی است. حزب حاکم کارگر استرالیا رسما شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را «غیرقانونی» و «اشغال شده» می‌خواند. پنی وانگ روز سه شنبه (امروز) در جمع قانونگذاران و سناتورهای استرالیایی این موضوع را اعلام کرد و وعده داد در نشست هفته آینده «کنفرانس ملی» حزب کارگر اقدامات بیشتری برای تحکیم مواضع دولت در قبال شهرک سازی‌ها انجام شود. وزیر خارجه استرالیا در سنای این کشور اعلام کرد، دولت «به شدت درباره روندهای هشداردهنده (در فلسطین اشغالی) که به طرزی قابل توجه در حال تضعیف چشم انداز صلح است، نگرانی دارد».

پنی وانگ وزیر خارجه استرالیا   وی افزود: «دولت استرالیا با تأیید غیرقانونی بودن شهرک‌سازی‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی و مانع مهم آن برای صلح، مخالفت خود با شهرک‌سازی‌ها را تقویت می‌کند». حزب اپوزیسیون استرالیا با موضع دولت این کشور در قبال رژیم صهیونیستی انتقاد کرد اما وزیر خارجه استرالیا اعلام کرد که موضع دولت مطابق با مواضع متحدان کلیدی استرالیا بوده است. وزیر خارجه استرالیا در رد مخالفت اپوزیسیون گفت که موضع دولت در قبال شهرک‌سازی‌ رزِم صهیونیستی مطابق با «موضع اتخاذ شده توسط شرکای کلیدی شامل بریتانیا، نیوزیلند و اتحادیه اروپا است». پنی وانگ با تاکید بر تعامل دولت استرالیا با سفیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که استرالیا همچنان «دوست متعهد اسرائیل» باقی می‌ماند و «همه اشکال تروریسم و خشونت علیه غیرنظامیان را محکوم می‌کند». روزنامه انگلیسی «گاردین» در گزارشی درباره موضع دولت استرالیا در قبال رژیم صهیونیستی خبر داد، برخی از اعضای حزب حاکم کارگر انتظار دارند که در کنفرانس هفته آینده این حزب، موضع قوی‌تری اتخاذ شده و دولت خود را به یک چارچوب زمانی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین متعهد کند. این رسانه انگلیسی افزود که دولت استرالیا «البته هیچ نشانه‌ای» برای انجام چنین کاری و متعهد کردن خود به جدول زمانی برای به رسمیت شناختن فلسطین نشان نداده است. پایان پیام/م

استفاده استرالیا از تعبیر «اراضی اشغال شده فلسطین»

دیدگاهتان را بنویسید