مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: بزرگ‌ترین بازارچه دائمی فروش محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در شمال کشور پس از هفت سال از آغاز عملیات اجرایی در سال ۱۳۹۶، در هفته دولت سال جاری بهره‌برداری خواهد شد.

بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا پس از ۷ سال افتتاح می‌شود

به‌گزارش خبرنگار کنگره سلامت مردان از گرگان، محمدجواد ساوری، ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از سیاست‌های اصلی دولت مردمی و عدالت محور توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته است که در این راستا یکی از اقدامات عملی در مدت دوساله عمر دولت سیزدهم در استان گلستان، تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل بازارچه دائمی صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شهرستان آق‌قلا بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان تصریح کرد: از سال ۱۳۹۶ پروژه بازارچه دائمی صنایع‌دستی آق‌قلا در شهرستان آق‌قلا کلنگ زنی شد اما تا پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم و در طول چهار سال مجموع اعتبار تخصیص‌یافته به این پروژه ۳۹ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال بود که موجب شد تا عملیات اجرایی این پروژه به کندی پیش رود.

ساوری افزود: اما در دو سال اخیر با تأکید دولت بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام با اولویت ایجاد زیرساخت‌ها در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته و با حمایت‌های استاندار گلستان اعتبارات تخصیصی به پروژه بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا بیش از پنج برابر چهار سال پیش از آن، افزایش یافت و اکنون در مراحل پایانی اجرا است.

وی بیان کرد: در سال مالی ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بالغ‌ بر ۲۰۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به این پروژه که به‌عنوان بزرگ‌ترین بازارچه دائمی فروش محصولات صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در شمال کشور محسوب می‌شود، تخصیص یافت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان ادامه داد: با تزریق این اعتبار این پروژه زیرساختی در حوزه صنایع‌دستی استان گلستان در هفته دولت سال جاری بهره‌برداری خواهد شد.

ساوری در خصوص کلیات طرح بازارچه دائمی صنایع‌دستی آق‌قلا گفت: ساختمان این بازارچه در عرصه‌ای به مساحت سه هزار و 700 مترمربع و در زیربنایی حدود دو هزار و 300 مترمربع در دو طبقه طراحی‌شده است.

وی بیان کرد: این پروژه شامل بازارچه و ۵۷ غرفه فروش محصولات صنایع‌دستی شهرستان و استان، موزه و بخش اداری با پیش‌بینی اشتغال‌زایی برای ۷۲ نفر است.

پایان پیام/ 83026

بازارچه صنایع‌دستی آق‌قلا پس از ۷ سال افتتاح می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید