رسانه‌ها از سانحه برای 2 فروند جت «اف-5 ایگل» نیروی هوایی سوئیس حین تمرین برای اجرای نمایش هوایی خبر دادند.

برخورد 2 جت «اف-5» نیروی هوایی سوئیس حین نمایش هوایی

به گزارش گروه بین‌الملل کنگره سلامت مردان، رسانه‌ها روز شنبه از سانحه برای ۲ فروند جت «اف-۵ ایگل» نیروی هوایی سوئیس حین تمرین برای اجرای نمایش هوایی خبر دادند.

به نوشته وبگاه «ارو تایمز» ۲ فروند هواپیمای «اف-۵ تایگر» گروه نمایش هوایی نیروی هوایی سوئیس پنجشنبه گذشته، در پرواز تمرینی باهم برخورد کردند که با مهارت خلبانان‌ها از یک فاجعه هوایی جلوگیری شد.

این سانحه پنجشنبه گذشته بر فراز شهر «باآر» در مرکز سوئیس رخ داد. در این پرواز آموزشی۶ جت اف-۵ تایگر حضور داشتند. برخورد دو جت باعث جدا شدن قسمتی از دماغه یکی از هواپیماها شد. نیروی هوایی سوئیس اعلام کرد که برخورد بخشی از دماغه هواپیماها به ساختمان‌های اطراف منجر به شکستن شیشه‌های منازل و جراحت جزئی یک نفر شد.

به دنبال این سانحه، ۶ فروند هواپیمای اف-۵ تایگر که در این آموزش شرکت کردند، در پایگاه هوایی «امن» فرود آمدند.

 

اف-۵، جنگنده سبک فراصوت نسل سوم ساخت شرکت آمریکایی «نورثروپ» است. ایران نیز از جمله دارندگان این نوع جنگنده است. اف-۵  بعدها زمینه‌ای برای طراحی شماری دیگری از جنگنده‌ها توسط شرکت نورثروپ شد.

ارتش سوئیس نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نیروی هوایی تصمیم گرفته خدمات پروازی نمایش هوایی سوئیس را متوقف کند. در نتیجه، نمایش هوایی برنامه ریزی شده در جشنواره “یودلینگ در زوگ” این هفته برگزار نخواهد شد.»

چندی قبل نیز یک هواپیما نزدیک دریاچه «نوشاتل» در غرب سوئیس سقوط کرد و چند نفر جان خود را از دست دادند(جزئیات بیشتر).

پایان پیام/.

برخورد 2 جت «اف-5» نیروی هوایی سوئیس حین نمایش هوایی

دیدگاهتان را بنویسید