استاندار یزد از تشکیل رصدخانه پایش و کنترل تورم در این استان برای اولین بار در میان استانهای کشور خبر داد و با اشاره به برنامه‌ریزی جهت تحول ساختار توزیع در گروه خوراکی‌ها، گفت: در همین راستا مداخلات کارشناسی لازم در گروه‌های کالایی دارای افزایش غیر متعارف قیمت انجام خواهد شد.

تشکیل اولین رصدخانه پایش و کنترل تورم کشور در یزد

به گزارش کنگره سلامت مردان از یزد، «مهران فاطمی» عصر امروز در نشست کارگروه تنظیم بازار استان با بیان این‌که برای اولین بار رصد خانه پایش و کنترل تورم در استان یزد تشکیل شده است، اظهار کرد: سلسله نشست‌های این رصدخانه با حضور برخی از اساتید دانشگاه و دستگاه‌های ذی ربط برگزار و مسائل مربوط به تورم به صورت دقیق واکاوی می‌شود.

وی با اشاره به بررسی نرخ تورم استان در ۱۲ گروه کالایی موجود و تاثیر هر یک بر نرخ کلی تورم استان در جریان این نشست‌‌ها، افزود: براساس وضعیت هر گروه، تکالیف مداخله گرایانه‌ای جهت بهبود وضعیت تورم استان، به دستگاه های مربوطه داده می شود.

استاندار یزد با اشاره به لزوم تنظیم گیری برخی تعرفه‌ها در حوزه «بهداشت و درمان»، گفت: در نشستی با حضور متولیان این حوزه در استان، در خصوص برخی مسائل مربوط به تعرفه‌های پزشکی، مکمل های دارویی و تجهیزات پزشکی تصمیماتی اتخاذ شد.

فاطمی با بیان این‌که آمار تورم در بازه زمانی دوم تا چهارم هر ماه منتشر می‌شود، تصریح کرد: بلافاصله  پس از انتشار آمار، نشستی جهت بررسی وضعیت استان در گروه‌های ۱۲ گانه کالایی برگزار و در نقاط دارای افزایش غیر متعارف، مداخلات کارشناسی لازم صورت می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این‌که نرخ تورم بالای استان، به معنای گران‌ترین استان کشور بودن نیست، تأکید کرد: در حال حاضر سرجمع قیمت‌های استان نسبت به نقاط دیگر کشور متعارف‌تر است، اما در برخی گروه های کالایی رشد نامتعارفی در قیمت‌ها داریم.

استاندار یزد در پایان خاطرنشان کرد: بهبود وضعیت تورم در استان یزد از جمله رویکردهای جدی مدیریت استان است که با انجام مداخلات صحیح در این حوزه و حل برخی مسائل این حوزه به صورت ریشه ای و اساسی ساماندهی خواهد شد.

پایان پیام/الف

تشکیل اولین رصدخانه پایش و کنترل تورم کشور در یزد

دیدگاهتان را بنویسید