دروغ پراکنی صهیونیست‌ها در سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مادرید، صدای اسپانیا را نیز در آورد و وزارت خارجه اسپانیا ادعاها درباره توافق با این رژیم برای تشکیل جبهه‌ای متحد علیه ایران را تکذیب کرد.

دروغ پراکنی صهیونیست‌ها و واکنش اسپانیا

به گزارش گروه سیاست خارجی کنگره سلامت مردان، «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه هفتم اردیبهشت ماه و در سفر به مادرید با «خوزه مانوئل آلبارس» وزیر خارجه اسپانیا دیدار و گفت‌وگو کرد.  وزارت خارجه رژیم صهیونیستی پس از این دیدار در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو وزیر درباره تداوم کارزار سیاسی علیه برنامه هسته‌ای ایران به گفت‌وگو پرداخته‌ و توافق کرده‌اند که «جبهه‌ای واحد برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای تشکیل دهند».

  در همین خصوص نیز  شبکه خبری «آی‌۲۴» در گزارشی اعلام کرد که کوهن در دیدارش با وزیر خارجه اسپانیا درباره تقویت همکاری‌های نظامی بین دو طرف گفت‌وگو کرده که شامل امضای یک موافقتنامه امنیتی به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو است. این شبکه همچنین اعلام کرد: «جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» محور دیگر رایزنی‌های کوهن در مادرید بوده و او در ادامه تلاش‌های ضدایرانی خود گفته است که: «اروپا اکنون بیشتر و بیشتر خطر ایران را درک می‌کند». براساس این گزارش، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی همچنین عنوان کرده است: «ما باید یک جبهه گسترده و قوی در برابر ایران تشکیل دهیم که شامل تحریم‌های اقتصادی و سیاسی باشد و علاوه بر این تهدید نظامی واقعی را نیز در بربگیرد». علیرغم انتشار این اخبار از سوی صهیونیست‌ها، وزارت امور خارجه اسپانیا پرداختن به این موضوعات از جمله تشکیل جبهه‌ای واحد برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای در این نشست را رد کرد. این وزارتخانه همچنین پرداختن به موضوع همکاری در زمینه‌های سایبری و فناوری در این نشست به عنوان دو موضوعی که اسرائیل پیش از این اعلام کرده بود با اسپانیا آن را به بحث و بررسی خواهد گذاشت را نیز رد کرده است. لازم به ذکر است ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شود که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح آمیز و با نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود و جمهوری اسلامی ایران بارها و بارها اعلام کرده که علاوه بر فتوای مقام معظم رهبری در خصوص حرام بودن سلاح هسته‌ای، در دکترین هسته‌ای ایران نیز هیچ جایی برای سلاح هسته‌ای نیست. لازم به ذکر است، الی کوهن پیش از این تلاش‌هایی را برای تشکیل جبهه‌هایی متحد علیه ایران صورت داده بود که از آن جمله بحث تشکیل جبهه متحد با جمهوری آذربایجان بود که با واکنش تند جمهوری اسلامی ایران مواجه شد. ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در همین خصوص ۱۱ فروردین ماه اظهارات «الی کوهن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق با «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان درباره «تشکیل یک جبهه متحد علیه ایران» را سند دیگری از نیات شوم رژیم صهیونیستی برای تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران خواند و آن را قویا محکوم و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به توطئه رژیم صهیونیستی علیه خود از خاک جمهوری آذربایجان بی تفاوت بماند. (اینجا بخوانید) پایان پیام/

دروغ پراکنی صهیونیست‌ها و واکنش اسپانیا

دیدگاهتان را بنویسید