مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور بر لزوم توجه کشاورزان و روستائیان به خدمات این بیمه تاکید کرد.

لزوم توجه کشاورزان و روستائیان به خدمات بیمه اجتماعی

به گزارش کنگره سلامت مردان از محلات، بیت اله برقراری امروز در حاشیه نشست با کشاورزان و گلخانه داران شهرستان محلات در پایانه صادراتی گل و گیاه محلات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کشاورزان، روستائیان و ساکنین مناطق کمتر از 20 هزار نفر و عشایر می توانند با عضویت در این صندوق از خدمات متنوعی بهره مند شوند. افرادی که عضو صندوق باشد می تواند مستمری بازنشستگی دریافت کند، همچنین اگر فردی در حین کار دچار سانحه و از کار افتادگی شود، میتواند مستمری از کار افتادگی و یا در صورت فوت، بازماندگان، مستمری بازماندگی دریافت می کنند و اگر فردی سابقه بیمه شدگی داشته باشد می تواند سابقه خود را به سایر صندوق ها انتقال دهد و از نظر نقل و انتقال سوابق بین صندوق ها هیچ مشکلی وجود ندارد. مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور توصیه کرد که این صندوق که مولود نظام انقلاب اسلامی است، حتما مورد استفاده روستائیان، عشایر و کشاورزان قرار گیرد. به گزارش فارس هدف از سفر به استان مرکزی اطلاع رسانی مناسب جهت جذب فعالین این حوزه به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و تشریح خدمات متنوع صندوق است. همچنین  دیدار با خانواده شهداء، مصاحبه زنده تلویزیونی، حضور در شهرستان محلات و خمین و برگزاری نشست با مدیران، بازدید از بیت حضرت امام (ره)، افتتاح دفاتر کارگزاری، افتتاح دفتر مدیریت استان، دیدار با استاندار مرکزی، شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور مدیران ارشد استان، نشست خبری با خبرگزاری ها و اصحاب رسانه استان مرکزی، جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان مرکزی، بازید از پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند و جلسه با مدیران و حضور در روستاهای ضامنجان و هزاوه از برنامه‌های سفر مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به استان است. بازدید مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از گلخانه های محلات مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور از گلخانه های محلات در بدو ورود به استان مرکزی از گلخانه های شهرستان محلات بازدید کرد. برقراری، در این سفر از گلخانه میلاد با وسعت ۵ هکتار، تولید کننده انواع گل و گیاه زینتی، آپارتمانی، فضای سبز و به عنوان بزرگترین صادرکننده گل و گیاه ایران بازدید کرد. شهرستان محلات با قدمتی ۱۰۰ ساله در تولید گل و گیاه زینتی، قطب تولید گل و گیاه کشور قلمداد می شود به طوری که سطح زیر کشت گل و گیاه در شهرستان به بیش از ۷۵۰ هکتار با ۸۵۰ بهره بردار می‌رسد.

  سالانه حدود ۱۸۵ میلیون انواع گل های فضای سبز و باغچه ای، ۷۲ میلیون انواع گل های آپارتمانی و ۲۰ تن انواع بذر، ۲۱۷ میلیون گل‌های فصلی از جمله گل های شاخه بریده از جمله گلایل، میخک، مریم، داوودی، آنتوریوم، ژربرا، لیسیانتوس، در بخش گل های آپارتمانی پتوس، بیلندروم ها و آگرونما، فیکوس بنجامینا، فیکوس در بخش گل های فضای سبز و باغچه ای؛ اطلسی، رز باغچه ای، اطلسی باغچه ای، انواع بذر های قابل استفاده در پارک ها و باغچه های منازل، در شهرستان محلات تولید می‌شود. این شهرستان رتبه اول گل و گیاه را در کشور دارد و در سال گذشته از نظر ریالی۸۵۰ میلیارد تومان صادرات به کشورهایی چون CIS، عراق و عمان و ….صورت گرفته است. پایان پیام/

لزوم توجه کشاورزان و روستائیان به خدمات بیمه اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید