مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، دوری از حب و بغض و گذشتن از خود، لازمه صدور آرای متقن برای رسیدن به حقیقت است.

پیش‌داوری‌ آفت روابط انسانی است

به گزارش کنگره سلامت مردان از بندرانزلی، گردهمایی ۲ روزه اعضای هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری قطب ۲ کشوری به میزبانی گیلان در مجتمع دهکده ساحلی بندر انزلی برگزار شد. وزیر آموزش و پرورش که به صورت تصویری مهمان ویژه این گردهمایی بود با اشاره به اهمیت والای نقش معلمی در پویایی جامعه و هدایت انسان‌ها اظهار کرد: هرگونه رأی شما در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات برای آیندگان اثرگذار است و فرآیند صدور رأی باید با ظرایف و توجه به این نقش مهم صورت گیرد. رضامراد صحرایی با تأکید بر توجه اعضای هیأت‌ها به درک جایگاه خود و تأثیرگذاری آرای صادره گفت: اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از وقوع جرم از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی برای فرهنگیان در تهذیب محیط تعلیم و تربیت ضروری است.  مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این گردهمایی با اشاره به فطرت حقیقت جوی انسان‌ها از آغاز تولد اظهار کرد: اساساً نهاد تعلیم و تربیت برای رسیدن به حقیقت تأسیس شده و حقیقت در واقع تطابق اندیشه‌های افراد با واقعیت است. محمد فائزی با تشریح مقوله «حبّ و بغض» در افراد گفت: پیش‌داوری‌ها از آفات روابط انسانی است و در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، دوری از حب و بغض و گذشتن از خود، لازمه صدور آرای متقن برای رسیدن به حقیقت است. به گفته وی، همه در هر سنگری که باشیم با عملکرد خود، فقط و فقط باید استحکام نظام تعلیم و تربیت و پویایی آن را در نظر داشته باشیم. 

مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش نیز در این گردهمایی با اشاره به اهمیت فراهم آوردن بسترهای لازم برای فعالیت‌های دستگاه تعلیم و تربیت اظهار کرد: باید با کارگروهی و رویه‌های یکسان در صدور آرا زمینه فعالیت‌های سالم فرهنگی و تربیتی را در آموزش و پرورش فراهم کنیم. سید امیر موسوی با تأکید بر لزوم پیشگیری از تخلفات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی جهت جلوگیری از وقوع هرگونه بزه گفت: باید با بالا بردن هزینه‌های تخلف و نظارت مستمر سیستمی بر فعالیت‌ها، زمینه فساد را از بین ببریم. وی با تأکید بر ضرورت رعایت قانون توسط همگان افزود: همان طور که توقع داریم رفتار مدیران و معلمان برمدار قانون باشد؛ هیأت‌های رسیدگی به تخلفات هم باید نماد قانون‌مندی و رعایت شئون اخلاقی و شغلی باشند. به گفته مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش، آرای صادره هیأت‌ها باید مستدل همراه با رعایت بی‌طرفی و حفظ استقلال و مصالح آموزش و پرورش باشد.  به گزارش فارس، گردهمایی ۲ روزه هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات اداری قطب ۲ کشوری از امروز با حضور نمایندگان استان‌های مازندران، گلستان، سمنان، لرستان، خراسان رضوی، و خراسان شمالی به میزبانی استان گیلان در مجتمع دهکده ساحلی بندر انزلی در حال برگزاری است.  پایان پیام/۸۴۰۰۸

پیش‌داوری‌ آفت روابط انسانی است

دیدگاهتان را بنویسید